Skip to content

Tanie panele, kolektory słoneczne

Wytwarzanie energii niezbędnej człowiekowi staje się w dzisiejszych czasach coraz większym problemem. Zanieczyszczenie środowiska sięga już niebezpiecznych granic a wydobycie surowców energetycznych jest kosztowne i nieekologiczne. Dlatego warto zwrócić uwagę na kolektory słoneczne, doskonale spisujące się w naszym klimacie przy domu lub miejscach użyteczności publicznej.

Kolektory słoneczne
Instalacja kolektorów na budynku
Ogrzewanie solarne zyskuje coraz większą popularność głównie z dwóch względów: pozwala dbać o środowisko naturalne oraz minimalizuje wydatki związane z wykorzystaniem energii (ogrzewanie domu, energia elektryczna). Kolektory słoneczne na terenie Polski są użyteczne przez cały rok, a jeden kolektor pozwala wytworzyć nawet kilka tysięcy kilowatów energii. Ogrzewanie solarne może być więc alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.

Maksymalne wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, do którego dąży cały świat, jest możliwe w każdym domu lub firmie. Zakup kolektora słonecznego nie jest wielkim wydatkiem, biorąc pod uwagę późniejsze oszczędności. Pomocne okazują instytucje państwowe, które gwarantują dofinansowania do kolektorów. Wystarczy sporządzić wniosek na panele słoneczne (w czym często pomagają firmy sprzedające kolektory), by otrzymać nawet do kilkudziesięciu procent dopłaty.

Jakie korzyści przynoszą kolektory słoneczne? Kiedy warto stosować panele słoneczne ?

Kolektor słoneczny jest urządzeniem pozwalającym zamienić promieniowanie słoneczne na energię przydatną człowiekowi, czyli ciepło. Najczęściej spotykany typ systemów solarnych, to kolektor ze zbiornikiem na wodę, które jest podgrzewana. Możemy ją wykorzystać do codziennych potrzeb lub ogrzewania domu. Moc kolektora słonecznego musi być więc różna, w zależności od zastosowań.

Niewątpliwą zaletą ogrzewania solarnego jest całkowicie darmowa energia. Pomijając wydatki związane z zakupem samego kolektora i niewielkimi kosztami eksploatacji, uzyskiwane ciepło będzie w pełni darmowe! Co więcej, promieniowanie słoneczne jest wykorzystywane (dotyczy terenu Polski) nawet przez 1 900 godzin w ciągu roku. Montując 1-2 kolektory słoneczne, można bez problemu zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne domu jednorodzinnego lub siedziby firmy.

Dla wielu osób zainteresowanych kolektorem słonecznym, problemem jest zakup odpowiedniego urządzenia. Na szczęście polski rynek oferuje już szeroki wybór systemów solarnych, które są doskonale dopracowane i od lat wykorzystywane w krajach Europy Zachodniej. Warto wybierać kolektory słoneczne znanych firm: Byrski, Eco, Geres-AscoHeliosin, Hewalex, Jura, Paradigma, Sun Energy czy Viessmann.

Solidny system solarny składa się nie tylko z kolektora, ale również odpowiednio dobranych podzespołów, które pomagają wykorzystać potencjał energii słonecznej. Oczywiście można samemu złożyć zestaw (kolektor, zbiornik ciepłej wody, orurowanie, pompa, zbiorniki wyrównawcze itd.) i zaoszczędzić nieco gotówki, ale nie będzie on tak niezawodny, jak profesjonalny system solarny dobrej marki.

Kolektor słoneczny znajduje zastosowanie w wielu miejscach, a jego eksploatacja nie przysparza żadnych problemów. Dlatego warto zdecydować się na inwestycję w alternatywne źródło energii, która będzie przynosić zyski przez długie lata. Panele słoneczne to przyszłość.

Od kilku lat zajmujemy się instalacją systemów słonecznych w Szczecinie i na terenie województwa zachodniopomorskiego. Bez względu, czy interesują Cię solary, czy panele słoneczne, czy może kolektory słoneczne, to skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci kompleksową ofertę projektowania oraz zamontowania instalacji na Twojej nieruchomości.

Trackbacks

No Trackbacks

Comments

Display comments as Linear | Threaded

No comments

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA

Form options